8-9 клас

Основні правила волейболу в короткому вигляді за пунктами

• Грають дві команди, кожна складається з 6 осіб (3 – атакуюча лінія, 3 – лінія захисту).
  • За один розіграш команді дозволяється торкатися м’яча лише 3 рази (блокування не вважається торканням).
  • Забороняється ловити, кидати чи утримувати м’яч.
  • Гравець не може двічі торкатися м’яча (блок не рахується).
  • Перехід гравців здійснюється за годинниковою стрілкою. Переходити (змінювати позиції) команда має після того, як спочатку очко набрав суперник, а потім ваша сторона.
  • У волейболі 3 партії, кожна грає до 25 очок (для перемоги в партії має бути різниця у 2 очки, якщо рахунок 24:24, то матч триває доти, доки не буде необхідної двох очкових різниць).
  • Кожна команда в кожній партії має право взяти 2 тайм-аути тривалістю 30 секунд кожен.
  • Гравцям задньої лінії забороняється атакувати із зони атаки (3-метрова лінія). Якщо волейболісти задньої лінії хочуть виконати нападаючий удар, вони повинні зробити стрибок до 3-метрової ліній, не заступивши її).
  • Допускається контакт м’яча з будь-якою частиною тіла гравця (відповідь для багатьох, хто цікавиться – ногою у волейболі грати можна).
  • Після подачі гравці передньої лінії можуть змінюватися позиціями між собою.
  • На подачу подається 8 секунд з моменту свистка судді.