Довго сидиш перед комп'ютером? Тобі сюди!!

Гімнастика для очей


Гімнастика для очей – це спеціальний комплекс вправ, що дозволяє зняти напругу з м'язів очей, одночасно зміцнивши їх. Тренування для очей слід проводити регулярно і кілька разів на день, особливо в тому випадку, якщо Ваша робота пов'язана з напругою зору.

Гімнастику для очей слід застосовувати обов'язково тим, хто багато часу проводить за комп'ютером, багато читає, виконує роботу, що вимагає постійної концентрації уваги, займається спортом, що передбачає натужування, а так само рекомендується виконувати всім іншим як профілактика. Також, крім комплексу вправ для очей, рекомендується подбати про поживні речовини, необхідні регенерації органічних тканин. У зв'язку з цим Вам слід додати до раціону харчування певні продукти і, можливо, купити вітаміни, оскільки продукти харчування Ви, швидше за все, купуєте в магазині і, відповідно, не можете бути впевнені в їх якості.


Примітки* Усі вправи виконуються підряд, виконувати тренування для очей можна 2-3 рази на день, а вправи для розслаблення очей виконуються щогодини або принаймні кожні 2-3 години. Починати комплекс слід з полегшеного варіанта, коли замість 10 передбачуваних підходів застосовуються лише 5. Через 3-4 тижні комплекс можна виконувати повністю на 100%


КОМПЛЕКС ГІМНАСТИКИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Пальмінг - це вправа, яка дозволяє повністю розслабити очі. Суть вправи полягає в тому, щоб заплющити очі долонями так, щоб крізь них не надходило світло, тобто щоб навіть з відкритими очима Ви нічого не бачили. Коли Ви переконаєтеся, що Вам нічого не видно, Ви можете заплющити очі і подумати про щось приємне. У момент розслаблення очей бажано розслабитись повністю, тому Вам потрібно вперти лікті у стіл, утримуючи спину та голову у вертикальному положенні. Виконувати цю вправу для очей рекомендується щогодини активної напруги зору протягом 30-90 секунд.




Письмо носом - ця вправа дозволяє не тільки розслабити м'язи очей, але ще й привести їх у тонус. Суть вправи полягає в тому, щоб закрити очі та малювати чи писати кінчиком носа. Ви просто подумки уявляєте собі, що Ваш ніс - це ручка, а потім із заплющеними очима уявляєте, що щось пишіть або малюєте. Це звучить безглуздо, але така проста вправа дозволить Вам уникнути перенапруги м'язів ока протягом робочого дня.

Крізь пальці – це ще одна вправа з комплексу гімнастики для очей, яку рекомендується виконувати під час робочого дня. Метою вправи є розфокусування очей, для чого Ви відводите долоню від очей на невелику відстань буквально 10-15см. Навпроти Ваших очей повинні бути пальці, які необхідно розімкнути, після чого Ви повинні повільно і плавно водити голову ліворуч і праворуч, дивлячись між пальцями. Якщо ви все зробите правильно, вам здасться, що ваші руки рухаються.

Зведення очей – це погляди на кінчик носа чи міжбров'я одночасно двома очима. Вправи виконуються на вдиху, повільно та підконтрольно, з фіксацією погляду в кінцевій точці на 2-3 секунди. Після фіксації погляду необхідно на видиху повернути очі у вихідне положення, а потім закрити на 2 секунди і зробити глибокий вдих і видих, після чого повторити вправу 5-10 разів. Зазвичай вправи виконують разом, спочатку дивляться на міжбров'я необхідну кількість підходів, та був кінчик носа.

Погляди убік – це класична вправа з гімнастичного комплексу для очей, які так само виконуються повільно та підконтрольно. Всі вправи виконуються без напруження і на вдиху, тому, коли Ви максимально далеко дивитеся убік, Ви не повинні відчувати дискомфорту. Подивилися максимально вліво, потім поверніть погляд у вихідне положення, подивіться максимально праворуч, наприкінці циклу закрийте очі на 2 секунди. Виконувати вправу слід до 10 підходів за один раз.

Погляди у кути – це погляди у верхні та нижні кути, які виконують на видиху. Спершу Ви дивитесь у верхній кут, потім повертаєте погляд у вихідну точку, після чого дивитеся у нижній кут, повертаєте погляд у вихідну точку, дивіться у протилежний верхній кут, потім нижній. Повертати очі у вихідну точку потрібно на видиху, всього виконується 3-5 циклів.

Повороти очей – з нижньої точки, коли очі знаходяться на «шістьох годинах», повернути погляд за годинниковою стрілкою до 12, що виконується на вдиху. З «12 годин» погляд проти годинникової стрілки на видиху повертають у вихідну позицію, потім знову, на вдиху, піднімають на «12 годин», але вже проти годинникової стрілки. Таких кіл виконують 5-6, потім заплющують очі і відпочивають 10-15 секунд.


Немає коментарів:

Дописати коментар